Άνετο βράδυ για τον ΠΑΟΚ, κορυφή ο “Δικέφαλος”

Ο ΠΑΟΚ νίκησε την Λάρισα με 3-0 στην “Τούμπα” για την 21η αγωνιστική στη Super League και επανήλθε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ο «Δικέφαλος» προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο με τα γκολ των Σάκχοφ (12΄), Βαρέλα (40΄), ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Πρίγιοβιτς στο 48ο λεπτό.

ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια (73′ Αζεβέδο), Σάκχοφ, Μαουρίσιο, Πέλκας (78′ Κάνιας), Μπίσεσβαρ, Κάμπος (62′ Μάκ), Πρίγιοβιτς

Λάρισα (Η. Φυντάνης): Μπόζοβιτς, Γκοϊκοβιτς, Γιοβάνοβιτς (46′ Μλαντένοβιτς), Ζίζιτς, Γουάλας (82′ Χούμπτσεφ), Φατιόν, Λαγός, Μασούρας, Αγκανόβιτς, Μιλοσάβλιεβιτς, Ναζλίδης (66′ Περόνε).