Χαστούκι στον ΑΠΟΕΛ με 3-1 στο πρώτο ευρωπαϊκό ραντεβού της χρονιάς

Ο ΑΠΟΕΛ δέχτηκε μέσα σε 10 λεπτά τρία τέρματα και γνώρισε την ήττα στη Λιθουανία

Την ήττα με 3-0 γνώρισε στο πρώτο ευρωπαϊκό παιχνίδι της χρονιάς για τα προκριματικά του Champions League ο ΑΠΟΕΛ, από την αντίπαλο του Σούντουβα στη Λιθουανία.

Οι Λιθουανοί έκοψαν νωρίς τα πόδια των πορτοκαλί σκοράροντας μόλις στο 9ο λεπτό ενώ το δεύτερο τέρμα ήρθε δύο λεπτά νωρίτερα και στο 11ο λεπτό.

gm0_4880_0

Ο ΑΠΟΕΛ που δεν κατάφερε να βρει τα πόδια του δέχτηκε και τρίτο τέρμα στο 19ο λεπτό.

Ο ΑΠΟΕΛ στην τελευταία φάση του παιχνιδιού (94′) σκόραρε κρατώντας ζωντανή την υπόθεση πρόκριση.

Ο ΑΠΟΕΛ καλείτε τώρα να ανατρέψει τα εις βάρος του δεδομένα και το ισχυρότατο προβάδισμα της Σούντοβα, την ερχόμενη βδομάδα στο ΓΣΠ.

Ο επαναληπτικός αγώνας θα διεξαχθεί την Τρίτη 17 Ιουλίου στις 20:00 στο Στάδιο ΓΣΠ.