Επανέλαβε εαυτόν η ΑΕΛ

Η ΑΕΛ έφυγε για δεύτερη φορά νικήτρια, μέσα σε π’έντε ημέρες, από το «da NOi Αμμόχωστος Επιστροφή» κερδίζοντας αυτή την φορά τη Νέα Σαλαμίνα με 3-0. Η ΑΕΛ ήταν καλύτερη και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 2-0 με τα τέρματα που πέτυχαν οι Τεξέιρα (9′) και Σοάρες (34′). Στην επανάληψη οι «γαλαζοκίτρινοι» της Λεμεσού πέτυχαν άλλο ένα τέρμα με τον Γκαμπιονέτα (48′) από το σημείο του πέναλτι. Η Νέα Σαλαμίνα κατά διαστήματα είχε καλή απόδοση αλλά από την στιγμή που δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε τέρματα τις ευκαιρίες που βρήκε μοιραία δέχθηκε την ήττα και παραμένει σε επικίνδυνη ζώνη.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Κίρεφ (60′ Κωνσταντίνου), Καρώ, Κούσουλος, Νταμάχου (84′ Χατζηκωνσταντή), Πόλιανετς, Τιάγκο, Μιντίκκης (49′ Σεργίου), Καρλάο, Νοόρ, Κορεια, Ρέινολτς

ΑΕΛ: Βοζίνια, Σίλβα (76′ Φιντέλις), Γκαμπιονέτα (68′ Αβράαμ), Λαφράνς, Τόρες (82′ Σάσι), Ρομάν, Μιτρέα, Κυριάκου, Γουίλερ, Σοάρες, Τεξέιρα

Κίτρινες: Καρώ (6η)