Επιστροφή στην κορυφή

Η Ανόρθωση πέρασε από το ΓΣΖ, επικρατώντας με 2-1 του Ερμή και επέστρεψε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η Ανόρθωση άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό, όταν ο Ράγιος εκτέλεσε το κόρνερ και μετά από αδράνεια της άμυνας των «φτεροπόδαρων», ο Παλάνκα με διαγώνιο σου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Στο 57ο λεπτό ο Ερμής έφθασε στην ισοφάριση.

Μετά από λάθος στην άμυνα της Ανόρθωσης, ο Άλεξ Κωνσταντίνου βρέθηκε απέναντι στον Αρούς και με ιδανικό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Μάλιστα οι γηπεδούχοι άγγιξαν την ολική ανατροπή στο 71΄ όταν πάλι ο Κωνσταντίνου βρέθηκε σε θέση βολής αλλά αστόχησε. Στο 72’ η Ανόρθωση πήρε εκ νέου προβάδισμα με προβολή του Καμαρά.

Κίτρινες: Ράντου
Διαιτητής: Λούκας Σωτηρίου (Στ. Νικήτα, Ιωάν. Λαζάρου)
ΕΡΜΗΣ: Αραμπατζής, Σανδραβέλης(67΄ Θεοδώρου), Τσίνα, Ιμερέκοφ, Φρίμποκ(79΄ Ταραλίδης), Χριστοφή, Γουίκς(46΄ Ράντου), Μαρτίνιουκ, Τσούμου, Κωνσταντίνου, Εμεγκάρα.
ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Αρούς, Ντουγκλάο, Σίλντενφελντ, Πράνιτς, Σιβού, Γκάντσεφ, Βίκτορ, Ράγιος, Αράζ(63΄ Άλβες), Παλάνκα(88΄ Ματθαίου), Καμαρά(90΄Οικονομίδης).