Ιταλία: Υπόθεση Μπάκα

Σε προσωπική του υπόθεση έχει μετατρέψει ο Κάρλος Μπάκα το να βγάλει τη Μίλαν στην Ευρώπη.

Συνεχίζοντας να πυροβολεί αδιακρίτως, ο Κολομβιανός άνοιξε το δρόμο για να επιστρέψουν οι «ροσονέρι» στις νίκες (2-1την Τζένοα) και να πλησιάσουν σε απόσταση βολής την πεντάδα.

Πριν καν συμπληρωθούν πέντε λεπτά αγώνα, ο δεύτερος σκόρερ της SerieA (μαζί με τον Ντιμπάλα) χτύπησε για πέμπτη φορά στα έξι τελευταία παιχνίδια. Και με το 13ο φετινό του τέρμα άνοιξε το δρόμο για την επικράτηση της ομάδας του Σίνισα Μιχαΐλοβιτς.

Μια νίκη που σφραγίστηκε από το όμορφο μακρινό σουτ του Χόντα στο 64′ και ήταν αργά για να αμφισβητηθεί από το γκολ του Τσέρτσι στις καθυστερήσεις, με το οποίο οι φιλοξενούμενοι απλώς μείωσαν το σκορ.