Μικρές κατηγορίες

Με δύο αναμετρήσεις άνοιξε χθες η αυλαία της ένατης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Στο Παραλίμνι στο γειτονικό ντέρμπι μεταξύ της Ένωσης με την Αγία Νάπα που μεταδόθηκε από τη Cytavision επικράτησε η Ένωση με 1-0 από γκολ του Κρίστη Ανδρέου στο 57ο λεπτό.
Στη Λακατάμια η ΑΕΖ Ζακακίου νίκησε με 4-1 το ΘΟΪ Λακατάμιας και έφτασε στους δεκατέσσερις βαθμούς.
Συνοπτικά το πρόγραμμα της αγωνιστικής:

Παρασκευή, 24 Νοεμβρίου 2017
ΘΟΙ -ΑΕΖ 1-4
ΕΝΠ – ΑΟΑΝ 1-0
Σάββατο, 25 Νοεμβρίου 2017
Διγενής Ορ. – Π.Ο. Ξυλοτύμπου 2006
ΑΣΙΛ – Ομονοια Αρ.
Αναγένηση Δ. – Εθνικός Ασ
Οθέλλος – Καρμιώτισσα
Χαλκάνορας – ΠΑΕΕΚ

 

 Βαθμολογία (δεν υπολογίζονται οι χθεσινοί  αγώνες)

1 ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 8 6 1 1 21 11 19
2 ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ 8 5 1 2 12 6 16
3 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ 8 5 1 2 13 7 16
4 ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ 8 4 3 1 15 8 15
5 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ 8 4 3 1 13 6 15
6 ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 8 4 3 1 14 9 15
7 ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ 8 3 2 3 7 6 11
8 ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ 8 3 2 3 11 12 11
9 ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 8 2 4 2 10 9 10
10 Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ 8 1 5 2 6 8 8
11 ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ 8 2 2 4 9 15 8
12 Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006 8 1 2 5 7 15 5
13 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ 8 0 3 5 5 14 3
14 ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ 8 0 0 8 5 22 0

 

Πρωτάθλημα Γ’ Κατηγορίας

Με αντίπαλο την Ελπίδα Αστρομερίτη συνεχίζει τις υποχρεώσεις του ο πρωτοπόρος του Πρωταθλήματος Γ’ Κατηγορίας Ονήσιλλος Σωτήρας.
Εκτός έδρας αποστολή για τη δεύτερη της κατάταξης ΜΕΑΠ με αντίπαλο τον Ακρίτα Χλώρακας, ντέρμπι μεταξύ της ΑΠΕΑ με την ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα.

Συνοπτικά το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής:
Σάββατο, 25 Νοεμβρίου 2017
Διγενής Μ. 14:30 Φοίνικας
Εθνικός Λ. – Ολυμπιάδα Λ.
ΑΠΕΠ – Αχυρώνας
ΑΠΕΑ – Διγενής Υψ.
Ακρίτας – ΜΕΑΠ
ΕΝ.Α.Δ. – Π.Ο. Ορμήσειας

Κυριακή, 26 Νοεμβρίου 2017
Ονήσιλος 2014 – Ελπίδα
Λειβαδιακός–Σαλαμίνα Λ. – Πέγεια 2014

 Βαθμολογία

1 ΟΝΗΣΙΛΟΣ ΣΩΤΗΡΑΣ 2014 10 8 2 0 21 2 26
2 ΜΕΑΠ ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟΥ 10 7 2 1 24 9 23
3 ΑΠΕΑ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ 10 5 2 3 12 10 17
4 ΠΕΓΕΙΑ 2014 10 4 4 2 13 11 16
5 Ε.Ν.Υ. ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨΩΝΑ 10 5 1 4 16 15 16
6 ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣ 10 4 3 3 11 8 15
7 ΕΛΠΙΔΑ ΑΣΤΡΟΜΕΡΙΤΗ 10 4 3 3 15 15 15
8 ΑΧΥΡΩΝΑΣ ΛΙΟΠΕΤΡΙΟΥ 10 3 4 3 12 16 13
9 Π.Ο. ΟΡΜΗΔΕΙΑΣ 10 3 4 3 4 10 13
10 ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΛΥΜΠΙΩΝ 10 4 0 6 16 19 12
11 ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ 10 3 2 5 14 15 11
12 ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΚΡΙΤΑΣ ΜΟΡΦΟΥ 10 2 5 3 10 11 11
13 ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ-ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΛΕΙΒΑΔΙΩΝ 10 2 3 5 8 18 9
14 ΑΠΕΠ ΠΙΤΣΙΛΙΑΣ 10 2 2 6 7 15 8
15 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑΣ ΧΡΥΣΟΧΟΥΣ 10 1 4 5 8 11 7
16 ΕΝ.Α.Δ. ΠΟΛΗΣ ΧΡΥΣΟΧΟΥΣ 10 1 3 6 10 16 6

 

Επίλεκτη Κατηγορία ΣΤΟΚ

Με τις αναμετρήσεις της ενδέκατης αγωνιστικής συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο η δράση του Πρωταθλήματος Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.

Η πρωτοπόρος και αήττητη Ομόνοια Ψευδά αγωνίζεται την Κυριακή στην έδρα της με αντίπαλο την ομάδα Άτλας Αγλαντζιάς, εκτός έδρας αποστολή για το δεύτερο της κατάταξης Κούρρη με αντίπαλο τον Ποσειδώνα Γιόλου.

Η Δόξα Παλαιομετόχου που βρίσκεται στην τρίτη θέση μετά την ήττα ης από την Αμαθούς, θα φιλοξενήσει το Σάββατο τον Ορφέα Λευκωσίας.

Συνοπτικά το πρόγραμμα:
Σάββατο, 25 Νοεμβρίου 2017
Δόξα Π. – Ορφέας
Φρέναρος F.C.2000 – Αμαθούς
Κόρνος F.C. 2013 – Εληά
ΑΕΝ – Ελπίδα Ξ.
Κυριακή, 26 Νοεμβρίου 2017
Ομόνοια Ψ.- Ατλας
Ηρακλής Γ- Ροτσίδης
Ποσειδώνας – Κούρρης

 Βαθμολογία

1 ΟΜΟΝΟΙΑ ΨΕΥΔΑ 10 6 4 0 22 9 22
2 ΚΟΥΡΡΗΣ ΕΡΗΜΗΣ 10 6 2 2 19 12 20
3 ΔΟΞΑ ΠΑΛΑΙΟΜΕΤΟΧΟΥ 10 6 1 3 17 7 19
4 ΕΛΗΑ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ 10 5 3 2 13 9 18
5 ΑΜΑΘΟΥΣ ΑΓΙΟΥ ΤΥΧΩΝΑ 10 5 2 3 15 9 17
6 ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ 10 4 3 3 18 13 15
7 ΑΤΛΑΣ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ 10 4 2 4 16 15 14
8 ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ 10 3 3 4 13 18 12
9 ΟΡΦΕΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 10 3 3 4 14 17 12
10 ΡΟΤΣΙΔΗΣ ΜΑΜΜΑΡΙ 10 3 2 5 10 11 11
11 ΚΟΡΝΟΣ F.C. 2013 10 2 3 5 11 19 9
12 ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ 10 2 2 6 6 11 8
13 ΦΡΕΝΑΡΟΣ F.C.2000 10 2 2 6 8 19 8
14 ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΙΟΛΟΥ 10 1 4 5 7 20 7

 

 

Σχολιάστε την είδηση

Σχόλια | Τα σχόλια αντιπροσωπεύουν την προσωπική γνώμη των συγγραφέων τους και μόνο. Μη κόσμια ή/και προσβλητικά σχόλια θα διαγράφονται.