Σεφτέ η Μίλαν με Μπάκα, Λουίζ Αντριάνο

Μετά την ήττα από την Φιορεντίνα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, η Μίλαν άνοιξε λογαριασμό στη βαθμολογία, με μία δύσκολη νίκη κόντρα στην Έμπολι μέσα στην έδρα της με 2-1. Οι “ροσονέρι” άνοιξαν το σκορ στο 16ο λεπτό, μετά από μια κάθετη πάσα του Αντριάνο στον Μπάκα, που έφυγε σχεδόν από το κέντρο, για να περάσει και τον τερματοφύλακα και να κάνει το 1-0. Η απάντηση ήρθε τρία λεπτά αργότερα από τον Σαπονάρα, που αριστερό διαγώνιο σουτ, έφερε το ματς στα ίσια.

Από μια στημένη φάση, η Μίλαν κατάφερε να πάρει το πρώτο τρίποντο, όταν σε εκτέλεση κόρνερ του Σκορούπσκι, ο Αντριάνο σηκώθηκε πιο ψηλά απ’ όλους και με κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-1 για την ομάδα του Σίνισα Μιχαϊλοβιτς