Συμβιβασμός στο Τσίρειο

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι στο Τσίρειο στάδιο ανάμεσα στον Απόλλωνα και την Ανόρθωση. Ισοπαλία που σαφώς δεν ικανοποιεί τους γηπεδούχους και σαφέστατα ευνοεί τους φιλοξενούμενους που έδειξαν χαρακτήρα.

Το τέρμα για τον Απόλλωνα πέτυχε στο 27′ ο Παπουλής με την Ανόρθωση να απαντά στο 89′ με τον Καμπρέρα.

Το α’ ημίχρονο είχε λιγοστές φάσεις με καμία από τις δύο ομάδες να κυριαρχεί στο γήπεδό αλλά ο Απόλλωνας βρήκε τον τρόπο και πήρε κεφάλι στο σκορ.

Στο β’ ημίχρονο η Ανόρθωση ήταν καλύτερη και δίκαια έφτασε στην ισοφάριση. Ο Απόλλωνας φάνηκε σε ακόμα ένα παιγνίδι ότι έχει πρόβλημα να διαχειριστεί σωστά το υπέρ του αποτέλεσμα.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Βάλε, Ρομπέρζ (75′ Σαρδινέρο), Βινίσιους, Λόπες, Γκόμες, Σακέτι, Ντα Σίλβα, Μπεντόγια (68′ Κυριάκου), Παπουλής, Γκιέ (56′ Ζοάο Πέδρο), Μαγκλίτσα.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Κόπριβετς, Γκιγιέρμε, Γκάμπριελ, Καλδερόν, Ερέρο, Ζοάο Βίκτορ, Σίβου (83′ Ρέινα), Ράγιος, Καλό (67′ Πελέ), Κολούνγκα (61′ Καμπρέρα), Γκονσάλβες.