Αφεντικό για τον τίτλο ο ΠΑΟΚ

Με νίκη πέρασε από το «Γεώργιος Καραϊσκάκης» ο ΠΑΟΚ με 2-1 σε εξ’ αναβολής αγώνα για την 6η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης έκαμψε την αντίσταση του Ολυμπιακού και αύξησε τη διαφορά από τους «ερυθρόλευκους» στους 5 βαθμούς.

Ο Αθανασιάδης στο 43′ άνοιξε το σκορ με κοντινό πλασέ. Ισοφάρισε στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ο Φουστέρ με ασύλληπτο σουτ, ενώ το τελικό σκορ το διαμόρφωσε ο Περέιρα στο 50′ με επίσης πολύ όμορφο τρόπο.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια που έγιναν νωρίτερα, ο Πανθρακικός κέρδισε με 1-0 τον Πλατανιά, η Καλλονή έχασε πολύτιμο έδαφος αφού ηττήθηκε με 2-1 από την Ξάνθη.

Ατρόμητος και Βέροια έμειναν στο 0-0, ενώ ο Λεβαδειακός πήρε σπουδαίο διπλό σε βάρος του ΠΑΣ Γιάννενα με 4-0. Τέλος η Κέρκυρα κέρδισε με 1-0 τον Πανιώνιο.