Αγγλία: «Ταφόπλακα» για Νόριτς

Σχέδια για την Τσάμπιονσιπ πρέπει να κάνει πλέον η Νόριτς μετά και την ήττα με 1-0 από την Μπράιτον η οποία ουσιαστικά εξασφάλισε την παραμονή της.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 13ο λεπτό όταν ο Ερνάντες έκανε το σουτ αλλά ο Ντανκ έκοψε με σωτήρια παρέμβαση. Στο 25′ οι παίκτες της Μπράιτον έφυγε στην κόντρα με τον Τροσάρ να πλασάρει και να γράφει το 0-1. Ο σκόρερ, στο 37′, βρέθηκε σε εξαιρετική θέση αλλά εκτέλεσε άσχημα. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου το σουτ του Ερνάντες βρήκε στον Λάμπτεϊ και κατέληξε στην αγκαλιά του Ράιαν.

Στην επανάληψη η Μπράιτον μπήκε καλά και στο 52′ απείλησε με τον Μπερν. Στο 70′ ο Μπισουμά έκανε το σουτ έξω από την περιοχή με τον Κρουλ να διώχνει. Η Νόριτς άγγιξε την ισοφάριση στο 94′ όταν ο Ίντα έστειλε, με κεφαλιά, την μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι.

ΝΟΡΙΤΣ: Κρουλ, Άαρονς, Γκόντφρεϊ, Κλόζε, Λιούις, Μπουέντια, Τέτεϊ (78’Βράντσιτς), ΜακΛιν, Ντούντα (68’Ίντα), Ντρμιτς (68’Κάντγουελ), Ερνάντες (68’Πούκι).

ΜΠΡΆΙΤΟΝ: Ράιαν, Λάμπτεϊ (94’Ντάφι), Ντανκ, Γουέμπστερ, Μπερν, Μπισούμα (80’ΜακΆλιστερ), Μούι (76’Μπερνάρντο), Πρόπερ, Τροσάρ (79’Στίβενς), Μοπέ, Κόνολι (76’Γκρος).