Με τρεις αγώνες συνεχίζεται σήμερα Παρασκευή το πρόγραμμα για τη φάση των ομίλων του Παγκοσμίου Κυπέλλου που διεξάγεται στη Ρωσία.
Για τον πέμπτο όμιλο στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής η Βραζιλία θα αντιμετωπίσει την Κόστα Ρίκα (15:00) και η Σερβία την Ελβετία (21:00). Προηγείται η Σερβία με 3 βαθμούς και ακολουθούν με 1 βαθμό Βραζιλία, Ελβετία, χωρίς βαθμό η Κόστα Ρίκα.
Για τον τέταρτο όμιλο η Ισλανδία θα αντιμετωπίσει τη Νιγηρία (18:00) στο φινάλε της δεύτερης αγωνιστικής. Η Κροατία μετά το επιβλητικό 3-0 επί της Αργεντινής πέρασε στην επόμενη φάση.
Μέχρι τώρα στη φάση των δεκαέξι μαθηματικά προκρίθηκαν επίσης Ρωσία και Ουρουγουάη από τον πρώτο όμιλο και η Γαλλία από τον τρίτο όμιλο μετά το 1-0 επί του Περού.
Όλοι οι αγώνες του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Ρωσίας είναι σε ζωντανή τηλεοπτική μετάδοση στην Κύπρο από το ΡΙΚ.
Δείτε εδώ το πρόγραμμα των αγώνων και τις ώρες έναρξης τους (ώρα Κύπρου):
Οι όμιλοι του Μουντιάλ, τα μέχρι τώρα αποτελέσματα και η συνέχεια:
1ος όμιλος: Ρωσία, Σαουδική Αραβία, Αίγυπτος, Ουρουγουάη
Ρωσία – Σαουδική Αραβία…5-0
Αίγυπτος – Ουρουγουάη…0-1
Ρωσία – Αίγυπτος…3-1
Ουρουγουάη – Σαουδική Αραβία…1-0
25/6 Ρωσία – Ουρουγουάη, Σαουδική Αραβία – Αίγυπτος
2ος όμιλος: Πορτογαλία, Ισπανία, Μαρόκο, Ιράν
Πορτογαλία – Ισπανία…3-3
Μαρόκο – Ιράν…0-1
Πορτογαλία – Μαρόκο…1-0
Ιράν – Ισπανία…0-1
25/6 Ιράν – Πορτογαλία, Ισπανία – Μαρόκο
3ος όμιλος: Γαλλία, Αυστραλία, Περού, Δανία
Γαλλία – Αυστραλία…2-1
Περού – Δανία…0-1
Δανία – Αυστραλία…1-1
Γαλλία – Περού…1-0
26/6 Δανία – Γαλλία, Αυστραλία – Περού
4ος όμιλος: Αργεντινή, Ισλανδία, Κροατία, Νιγηρία
Αργεντινή – Ισλανδία…1-1
Κροατία – Νιγηρία…2-0
Αργεντινή – Κροατία…0-3
Ισλανδία – Νιγηρία (σήμερα)
26/6 Νιγηρία – Αργεντινή, Ισλανδία – Κροατία
5ος όμιλος: Βραζιλία, Ελβετία, Κόστα Ρίκα, Σερβία
Βραζιλία – Ελβετία…1-1
Κόστα Ρίκα – Σερβία…0-1
Βραζιλία – Κόστα Ρίκα (σήμερα)
Σερβία – Ελβετία (σήμερα)
6ος όμιλος: Γερμανία, Μεξικό, Σουηδία, Νότια Κορέα
Γερμανία – Μεξικό…0-1
Σουηδία – Κορέα…1-0
23/6 Μεξικό – Κορέα, Γερμανία – Σουηδία
7ος όμιλος: Βέλγιο, Παναμάς, Τυνησία, Αγγλία
Βέλγιο – Παναμάς…3-0
Τυνησία – Αγγλία…1-2
23/6 Βέλγιο – Τυνησία, 24/6 Αγγλία – Παναμάς
8ος όμιλος: Πολωνία, Σενεγάλη, Κολομβία, Ιαπωνία
Κολομβία – Ιαπωνία…1-2
Πολωνία – Σενεγάλη…1-2
24/6 Ιαπωνία – Σενεγάλη, Πολωνία – Κολομβία