Ανατροπή και νίκη του ΑΠΟΕΛ επί του Αστέρα

Την πρώτη του νίκη στη φετινή διοργάνωση του Europa League, στη φάση των ομίλων, πέτυχε το ΑΠΟΕΛ επί του Αστέρα Τρίπολης με 2-1.

Μετά τον αγώνα στο ΓΣΠ, για την 3η αγωνιστική του 12ου ομίλου και τους πρώτους του βαθμούς, μπορεί να διεκδικήσει στους επόμενους αγώνες την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Ο ΑΠΟΕΛ βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, στο 8ο λεπτό από τέρμα του Liuy. Ο Καβενάγκι με πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και ο Καρλάο με κεφαλιά πέτυχαν τα τέρματα που χάρισαν τη νίκη στο ΑΠΟΕΛ.

Στον άλλο αγώνα του ομίλου η Σάλκε εξήλθε ισόπαλη 2-2 με την Σπάρτα Πράγας.

Στην επόμενη αγωνιστική, στις 5 Νοεμβρίου, το ΑΠΟΕΛ θα παίξει με τον Αστέρα στην Τρίπολη και η Σπάρτα στην Πράγα με τη Σάλκε.