Αγγλία: Αποκλεισμός για Λιντς

Θύμα έκπληξης στην τρίτη φάση του Κυπέλλου Αγγλίας έπεσε η Λιντς, η οποία ηττήθηκε- και μάλιστα με ανατροπή- από τη Νιούπορτ με σκορ 2-1 και αποχαιρέτησε πρόωρα το θεσμό!

Τα «παγώνια» προηγήθηκαν μόλις στο 9′ με τον Μπεράρντι και έδειχναν να ελέγχουν το ματς!

Τα πάντα, ωστόσο, ανατράπηκαν στα τελευταία λεπτά, με τον σύλλογο της Λιγκ 2 να ισοφαρίζει με το αυτογκόλ του Σογκνέσι στο 76′ και τελικά να παίρνει τη σπουδαία νίκη με το τέρμα του ΜακΚούλσκι στο 89′!

Ο χρόνος που απέμενε για τη Λιντς ήταν ελάχιστος, ενώ το τελειωτικό χτύπημα για την ίδια ήρθε δύο λεπτά αργότερα όταν έμεινε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Σάιθ.