Ανόρθωση: Φιλική νίκη επί Νέας Σαλαμίνας

Φιλική νίκη με 2-1 επί της Νέας Σαλαμίνα πέτυχε σήμερα η Ανόρθωση. Το σκορ άνοιξε ο Ντλοβού στο 23΄μετά από πάσα του Νούχου, ενώ πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου η Νέα Σαλαμίνα έχασε καλή ευκαιρία με την μπάλα να σταματά στο δοκάρι σε σουτ του Πεδρίτο.

Ότι δεν κατάφερε να κάνει πριν το τέλος του ημιχρόνου, η Νέα Σαλαμίνα το πέτυχε με την έναρξη του δεύτερου αφού ο Μάρτσιεφ ισοφάρισε σε 1-1 στο 50’.

Στο 79’ ο Μακρής έκανε το 2-1 για την Ανόρθωση το οποίο ήταν και το τελικό σκορ, ενώ λίγα λεπτά πιο πριν ο επιθετικός της Ανόρθωσης είχε χάσει άλλη μια ευκαιρία αφού η μπάλα να σταμάτησε στο δοκάρι.

Οι ενδεκάδες με τις οποίες ξεκίνησαν τον αγώνα οι δύο ομάδες:

Νέα Σαλαμίνα: Στέινμπορς, Βασιλείου, Μπεμπά, Πεδρίτο, Μακρίεφ, Κυριάκου, Τσούρτσουριτς, Κεζος, Σκοπελίτης, Γκράιμς, Παύλου.
Ανόρθωση: Κόπριβετς, Ντε Μούρα, Νούχου, Άμπου, Εντλοβού, Χόλγκερσον, Βίκτορ, Κωνσταντίνου, Αβραάμ, Μακρής, Λαΐφης

Άλλα φιλικά
Ο Εθνικός Άχνας νίκησε με 8-1 την ΑΠΕΠ. Tρία γκολ πέτυχε ο Σαμπανάτζε, δύο ο Μάριος Ηλία και από ένα οι Κόμαν, Τουκούσι και Χατζηβασίλης.

Την ήττα με 1-0 γνώρισε η Αγία Νάπα σε φιλικό παιχνίδι με την ΑΕΖ Ζακακίου, στο «Τάσος Μάρκου».