Ανόρθωση: Νικηφόρο το τελευταίο φιλικό στην Πολωνία

Φιλική νίκη με 1-0 επί της Πογκόν, πέτυχε σήμερα η Ανόρθωση στο τελευταίο της παιχνίδι στην Πολωνία

Μόλις στο 15ο λεπτό ο Τόνι Κάλβο μετά από σύγκρουση με αντίπαλο πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου, για να αντικατασταθεί τρία λεπτά αργότερα από τον Παναγιώτη Κωνσταντίνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, πέρασαν στον αγώνα οι Οικονόμου αντί Νούχου, Τζανακάκης αντί Μούρα, Μαραγκός αντί Αβραάμ, Κυριάκου αντί Κωνσταντίνου και Ανδρέου αντί Μακρή.

Το γκολ πέτυχε ο Ντίνο Ντλοβού στο 52ο λεπτό μετά από κλέψιμο του ιδίου. Η αποστολή της ομάδας αναμένεται να φτάσει τα στην Κύπρο ξημερώματα της Δευτέρας.

Ο Άντρε Πάους παρέταξε στο αρχικό σχήμα τους Κόπριβετς, Μούρα, Χολγκερσον, Λέο, Νούχου, Μαϊσουράτζε, Κάλβο, Μακρή, Αβραάμ, Αμπουρτζάνια και Ντλοβού.