Άρπαξε την ευκαιρία

Η Καρμιώτισσα εκμεταλλεύτηκε τις απώλειες της Δόξας νωρίτερα και με νίκη εντός έδρας απέναντι στην Νέα Σαλαμίνα αύξησε την διαφορά στους έξι βαθμούς. Τα γκολ για την Καρμιώτισσα πέτυχαν ο Αντάμοβιτς και ο Όρντος.

Στο 9’ ο Αντάμοβιτς με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-0. Έτσι το ημίχρονο έληξε με την ομάδα του Λιάσου Λουκά να έχει το προβάδισμα.

Στο 82’ ο αγώνας καθάρισε αφού ο Όρντος έδωσε πάσα στον Πόλιανετς μέσα στην περιοχή και αυτός με πλασέ έκανε το 2-0. Τα υπόλοιπα λεπτά του αγώνα κύλησαν χωρίς τίποτε ουσιαστικό πέραν μιας χαμένης ευκαιρίας από τον Μάτσι στο 89’. Έτσι η Καρμιώτισσα πήρε μεγάλη νίκη που της δίνει αέρα έξι βαθμών από την τελευταία θέση.
Καρμιώτισσα: Ντραγκόγεβιτς, Βοσκανιάν, Οστογιτς, Βαττής (55′ Όρντος), Γουίλερ, Μπάρμπαρο (59′ Σταύρου), Αντάμοβιτς, Αρότσα, Πόλιανετς, Πάσεκ (90′ Χριστοφή), Σάλιακας
Νέα Σαλαμίνα: Βεσελόφκσι, Μπεμπέ, Ντουντού (64′ Νεάγκου), Μακρίεφ, Κούσουλος, Άντονιτς, Σκοπελίτης, Γκράσι, Τσαμπούρης (37′ Μάτσι), Κολοκούδιας (55′ Τσούρτσουριτς), Τσίνα