Δεν «Χ»αρηκε στο ντέρμπι ανάμεσα σε ΑΕΛ και ΑΕΚ (Στιγμιότυπα)

Στο παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 6η αγωνιστική του Παγκύπριου Πρωταθλήματος Cyta, ΑΕΛ και ΑΕΚ εξήλθαν ισόπαλες με σκορ 1-1.

Πολύ καλό θέαμα στο δεύτερο ημίχρονο του ντέρμπι με την ΑΕΚ να παίρνει προβάδισμα με ωραίο τελείωμα του Φιόλιτς στο 71ο λεπτό και τον Κάρλος στο 80΄ να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα από το σημείο του πέναλτι.

Η ΑΕΛ σε έξι αγώνες έχει να επιδείξει απολογισμό 8 βαθμούς και η ΑΕΚ επίσης σε έξι αγώνες, εξασφάλισε 10 βαθμούς.

ΑΕΛ (Ν. Κέρκες): Βοζίνια, Γκοντάλ (75′ Κάρλος), Τεϊσέιρα, Γκαστανιάγα, Γουίλερ, Ζντραφκόφσκι, Μεντόγεβιτς, Γερολέμου (62′ Γκαζαριάν), Αντωνίου, Χουράδο (67′ Μαρκόσκι), Μάε

ΑΕΚ (Ι. Ιδιακέθ): Τόνιο, Γκονζάλες, Πλάνας (60′ Τάντι), Γκαρσία, Σπόλιαριτς (80′ Αναστασίου), Κάσες, Σάστρε, Φιόλιτς, Ρουίθ, Τέτε, Γιάννου

Σκόρερς: 79′ Κάρλος/70′ Φιόλιτς

Διαιτητής: Τιμόθεος Χριστοφή

Κίτρινες κάρτες: Μεντόγεβιτς, Ζντραφκόφσκι, Κάρλος, Γκαζαριάν/Φιόλιτς, Γκαρσία