Εκανε αυτό που επιβαλλόταν η ΕΝΠ

Η Ένωση  δείχνοντας σοβαρότητα, το «καθάρισε» το ματς.  Το τελικό 4-1 αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του αγώνα.

Οι «βυσσινί» , άνοιξαν το σκορ στο 16’ μετά από διαγώνιο σουτ του Πίττα, και δεκατρία λεπτά αργότερα, ο Ριέρα από την άσπρη βούλα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στη συνέχεια, ο Ερμής έδειξε αντίδραση και έφτασε στη μείωση του σκορ στο 44’ με προβολή του Κατσιατή.

Η Ένωση, έπρεπε στην επανάληψη να πάρει ξανά προβάδισμα δυο τερμάτων, και ο Πίττας φρόντισε να το πράξει στο 48’, με ένα εντυπωσιακό τόσο σε δημιουργία αλλά και σε εκτέλεση τέρμα. Ο Κολουκούδιας βρήκε με πολύ ωραίο τρόπο τον Πίττα που με δυνατό μονοκόμματο σουτ έκανε το 3-1. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκοζλάν στο 81’.

Ένωση: Κλέιμαν, Κυριάκου, Αγγελή, Μουλαζίμης, Ολίβα(46′ Βαλλιάνος), Ενόχ, Μαϊσουράντζε(59′ Γκοζλάν), Ριέρα, Αντωνίου, Πίττας, Κολοκούδιας(71′ Κοσμάς)

Ερμής: Φιρινίδης, Ταραλίδης, Κατσιατή, Πηλέας, Μακρίεφ(60′ Λύτρα), Ψάλτης, Φυλακτού, Κουατσίκα, Λαγός(69′ Μαντοβάνη), Μπανούσης, Μπουλά(48′ Γεωργίου)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ολίβα / Φυλακτού (3η)