Έκανε το νταμπλ ο Διγενής Μόρφου

Ο Διγενής Μόρφου κατέκτησε το Κύπελλο Coca – Cola Γ’ Κατηγορίας & Επίλεκτης ΣΤΟΚ αφού στον τελικό που έγινε στο ΑΕΚ Αρένα, νίκησε με 3-1 την Ολυμπιάδα Λυμπιών. Νταμπλ για την ομάδα της Μόρφου αφού κατέκτησε και το Πρωτάθλημα Γ΄ Κατηγορίας.

Στο 21ο λεπτό μετά από εξαιρετικό συνδιασμό τελικός αποδέκτης της μπάλας έγινε ο Βασίλης Τριανταφυλλάκης που άνοιξε το σκορ για το Διγενή.

Στο 24ο λεπτό ο Δημήτρης Χατζησάββα πέτυχε το 2-0 για το Διγενή και στο 42ο λεπτό με απευθείας κτύπημα φάουλ ο Χρίστος Ευθυμίου το 3-0.

Η Ολυμπιάς Λυμπιών μείωσε σε 3-1 στο 80ο λεπτό με τον Ευθύμιο Γεωργίου.

Μετά το τέλος του αγώνα, έγινε η απονομή του τροπαίου στην Κυπελλούχο ομάδα από το μέλος του Δ.Σ. της ΚΟΠ Φίλιππο Γιαπατό, το Γενικό Διευθυντή της ΚΟΠ Ανθούλη Μυλωνά και τον εκπρόσωπο της χορηγού εταιρείας Coca – Cola Γιώργο Γιακούπη.

Ολυμπιάς Λυμπιών: Μουντούκου, Κουής, Ολύμπιος, Γουεστλεικ, Κυπριανού (46′ Παπαπερικλέους), Πεπέτσιος, Αχιλλέως, Γεωργίου, Πρατζιώτης, Πέζουνος, Οχένμπενκ (70′ Πρέα)

Διγενής Μόρφου: Κιουρτζίδης, Θεοφάνους, Χριστοφή, Ευθυμίου, Πεσιρέβιτς, Αριστοδήμου (87′ Μουλαζίμης), Τριανταφυλλάκης, Αργυρού, Γκουγκούρης, Πιερή, Χατζησάββας (70′ Χατζηγεωργίου).