Χάρη σε γκολ του Χασάν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο ΟΣΦΠ επικράτησε με 0-1 του Ατρόμητου στο Περιστέρι και συνεχίζει στη κορυφή της Σούπερ Λίγκα.

Με δύο προσπάθειες από τον Σουντανί για τον ΟΣΦΠ ξεκίνησε το ματς (στο 2′ και στο 4′). Ο Σα έκοψε στο 6′ την πρώτη προσπάθεια για επίθεση από πλευράς Ατρομήτου…

Στο 13′ ο Βέλλιος βρέθηκε μόνος του απέναντι στον Σα μετά από σέντρα του Ούμπιδες, αλλά κατάφερε να αστοχίσει!

Ο Ολυμπιακός απάντησε στα… άστοχα σουτ στο 24′ σε κατεβασιά του Ομάρ από τα δεξιά, αλλά κακό τελείωμα(Βρέθηκε σχεδόν μόνος του απέναντι στον Μέγερι).

Ο Ατρόμητος όσο περνούσε η ώρα έπαιζε και περισσότερο αμυντικά αφού ο ΟΣΦΠ πίεζε και στο 45′ άγγιξε το γκολ αλλά ο Μέγερι σταμάτησε την κεφαλιά του Ελ Αραμπί και ο Γούτας έδιωξε πάνω στην γραμμή τη κεφαλιά του Μασούρα.

Ίδια εικόνα και στο β’ μέρος. Μετά το 60′ και την είσοδο και του Χασάν στο ματς, ο Ολυμπιακός πίεσε ακόμα περισσότερο για το γκολ.

Ο Ομάρ είχε ακόμα μία καλή στιγμή για να σκοράρει για τον ΟΣΦΠ στο 66′ αλλά και πάλι δεν έπιασε καλά την μπάλα και σημάδεψε άουτ!

Ο αρχηγός του ΟΣΦΠ ολοκλήρωσε την άσχημη βραδιά του στο 75′ όταν αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στα τελευταία λεπτά δεν είδαμε καλό ματς. Ο Ατρόμητος προσπάθησε να κρατήσει τον βαθμό. Ο ΟΣΦΠ δειλά-δειλά έψαχνε το γκολ. Ο Τσιμίκας στο 85′ πήγε να τα κάνει όλα μόνος του και δεν απείλησε.

Ο Γούτας στο 87′ απομάκρινε την τελευταία στιγμή προ του Σεμέδο σωτήρια! Ενώ η κεφαλιά του Χασάν στο 88′ έφυγε άουτ! Σε μία φάση στις καθυστερήσεις με τους δύο αυτούς πρωταγωνιστές άλλαξε η ροή του αγώνα.

Ο επιθετικός του ΟΣΦΠ ξεμαρκαρίστηκε από τον Έλληνα αμυντικό και με κεφαλιά έκανε το 0-1, “πάγωσε” το Περιστέρι και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Σάββας Παντελίδης): Μέγιερι, Νάτσος, Στρούγγης, Γούτας, Κιβρακίδης, Μάντσον(90′ Ραμπέλο), Μπουσουλάτζιτς, Ούμπιδες, Ντε Πο(41′ Νταβιώτης), Ενσικουλού(70′ Μπαένα), Βέλλιος

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας, Σεμέδο, Μπα, Ελαμπντελαουί, Γκιγέρμε, Μπουχαλάκης, Βαλμπουενά, Μασούρας(64′ Χασάν), Σουντανί(18′ Φορτούνης), Ελ Αραμπί(76′ Γκασπάρ)