Εμειναν στο μηδέν (vid)

• Καθημερινή ενημέρωση

Κάθε πρωί η επικαιρότητα στο inbox σου.

Ομόνοια και Νέα Σαλαμίνα, παρά τις ευκαιρίες που βρήκαν, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, καμία δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα και έτσι το 0-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα. Πρώτος βαθμός για τους πράσινους στα πλέι οφ, χωρίς ήττα η Νέα Σαλαμίνα στις πρώτες δυο αγωνιστικές.

Το παιχνίδι άρχισε με την Ομόνοια να έχει την κατοχή, όμως δεν κατάφερε να απειλήσει ιδιαίτερα την εστία του Βεσελόφσκι.  Δεν κινδύνευσαν ιδιαίτερα οι δύο εστίες.

Πιο γρήγορος   ο ρυθμός επανάληψη.  Ο Αναστασίου έβαλε και τον Ντάρμπισαϊρ στον αγώνα, οι «πράσινοι» έγιναν πιο επιθετικοί και είχαν δυο τεράστιες ευκαιρίες σε κεφαλιές των Μότα (73’) και Ντάρμπισαρ (79’) που  εσωσε ο Βεσελόφσκι Μετά από αυτές τις φάσεις ήρθαν οι απαντήσεις από Νέα Σαλαμίνα με σειρά τελικών προσπαθειών με Νουρ, Τιάγκο και Ελουντού, με εκείνη του Τιάγκο (βολε) στο 85’ να είναι η πιο επικίνδυνη καθώς ο Μεχίας υποχρεώθηκε να διώξει σε κόρνερ. Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με 10 ποδοσφαιριστές, λόγω αποβολής του Βύντρα στο 90+1.

Ομόνοια: Μεχίας, Βύντρα, Κούσουλος, Μότα, Μανρίκε, Κατελάρης(46′ Λοέ), Γκόμεθ, Τζιωνής(78′ Μόντες), Μαυρίας, Κολοβός(61′ Ντάρμπισαϊαρ), Ραμίρες

Νέα Σαλαμίνα: Βεσελόφσκι, Γκολομπάρτ, Φουστάρ, Χριστοφόρου, Νουρ, Μαργκάσα(77′ Κωστή), Μιντίκκης, Κορέια, Τιάγκο, Τισντέλ(67′ Ελουντού), Κίνγκσλεϊ(90+3 Σικόρσκι)

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κωνσταντίνος Φωτίου (Παύλος Γεωργίου, Όμηρος Τζιωρτζής)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ντάρμπισαϊαρ / Ελουντού
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Βύντρα (2η κίτρινη)