Έσωσε το βαθμό στο φινάλε

Όλα έδειχναν χαμένα για τον Απόλλωνα, που βρισκόταν πίσω στο σκορ με 2-0 με τα γκολ των Μαραγκουδάκη (52’) και Πούλπο (76’) και αγωνιζόταν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μέζγκα (40’), ο Κολοκούδιας έσωσε το βαθμό!

Mπήκε στο παιχνίδι στο 64’ και μέσα σε επτά λεπτά προς το τέλος του αγώνα, πέτυχε δύο γκολ και τουλάχιστον απέτρεψε την ήττα για την ομάδα του.

Πρώτα στο 86’ ισοφάρισε με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο ίδιος, ενώ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε να ισοφαρίσει!

Το ματς ήταν πολύ καλό με πολλές φάσεις κι από τις δύο ομάδες. Ο Άρης έχασε τεράστια ευκαιρία να πάρει τη νίκη στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Αουρέλιο βγήκε μόνος τετ α τετ με το Βάλε αλλά νικήθηκε από τον τερματοφύλακα του Απόλλωνα.

ΑΡΗΣ: Νουρεντινόσκι, Οζίας, Μποργκ, Ευσταθίου, Χριστοφόρου, Χαραλάμπους, Παναγή (83′ Ράντι), Αουρέλιο, Μαραγκουδάκης, Αντωνίου (27′ Κυριάκου), Μπονιφέις (63′ Πούλπο).
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Μπρούνο Βάλε, Ελίζιο, Αγγελή, Πέδρο, Βασιλείου, Γκουλόν, Σακέτι (87′ Σλάβτσεφ), Στογιάνοβιτς, Ντα Σίλβα, Πίττας (64′ Κολοκούδιας), Μέζγκα, Γκιέ.
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ευσταθίου (6η), Χαραλάμπους, Μαραγκουδάκης (4η), Αουρέλιο (4η), Ράντι / Στογιάνοβιτς (4η), Σακέτι
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Μέζγκα.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Λ. Σωτηρίου, Μ. Μαρίνου, Γ. Σάββα