Γαλλία: Με Μήτρογλου η Μαρσέιγ, κατρακύλα δίχως τέλος για τη Μονακό

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 45ο λεπτό ο Φλοριάν Τοβέν, ο οποίος μοιράζεται την κορυφή του πίνακα των σκόρερ μαζί με τους Νεϊμάρ, Εμπαμπά και Καμανό.

Η Μαρσέιγ έτσι άφησε πίσω της την ήττα στη Λιλ, ενώ στη Μασσαλία παραμένει αήττητη από το Μάρτη όταν και είχε ηττηθεί από τη Λιόν (2-3).

Κατρακύλα δίχως τέλος για τη Μονακό του Λεονάρντο Ζαρντίμ. Νέα ήττα, αυτή τη φορά από τη Ρεν. Ο Ντα Σίλβα άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, ο Φαλκάο ισοφάρισε για τους γηπεδούχους στο 49ο λεπτό. Ο Μπεν Αρφά στο 77ο έδωσε τη νίκη στη Ρεν με αποτέλεσμα η Μονακό – η οποία έπαιξε σε όλο το δεύτερο ημίχρονο με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Ράγκι – να μείνει οκτώ ματς μακριά από τη νίκη και στις χαμηλότερες θέσεις της βαθμολογίας.