Γερμανία: Άνετη η Λειψία

Η Λειψία επικράτησε εύκολα της Βέρντερ Βρέμης (3-0) και περιμένει δώρο αύριο από την Κολωνία. Σπουδαία νίκη για Λεβερκούζεν στο 94′ στο Βερολίνο εναντίον της Ουνιόν (2-3).
Η Λειψία την προηγούμενη εβδομάδα άντεξε στην «κόλαση» της «Allianz Arena» και έφυγε με το βαθμό από την έδρα της Μπάγερν Μονάχου.

Σήμερα είχε αρκετά εύκολο έργο εναντίον της Βέρντερ Βρέμης που βρίσκεται στη ζώνη του υποβιβασμού και «καθάρισε» την υπόθεση νίκη από το πρώτο μέρος.

Στο Βερολίνο η Λεβερκούζεν πήρε μεγάλο διπλό απέναντι στην Ουνιόν με γκολ του Μπελαραμπί στο 94ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ 7ο λεπτό όμως οι Χάβερτζ και Ντιαμπί (22′,84′) έδωσαν προβάδισμα στις «ασπιρίνες» πριν ο Μπούλτερ κάνει το 2-2 στο 87′. Όλα έδειχναν πως Ουνιόν και Μπάγερ θα μοιράζονταν από έναν βαθμό, αλλά ο Μπελαραμπί στις καθυστερήσεις με δυνατό σουτ από απίθανη γωνία μέσα από την περιοχή έδωσε τη μεγάλη νίκη στην ομάδα του.