Η Αναγέννηση έκανε ζημιά στον Ερμή

Από ένα βαθμό πήραν Αναγέννηση Δερύνειας και Ερμής, μετά από ένα εκπληκτικό παιχνίδι που έγινε στο «Τάσος Μάρκου». Η ομάδα της Αραδίππου προηγήθηκε με 2-0 και οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με… ξέσπασμα λίγο πριν το τέλος.

Ο Μασίνουα έβαλε τον Ερμή μπροστά στο σκορ στο 43ο λεπτό και οι «φτεροπόδαροι» πήγαν με καλή ψυχολογία στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος ο Ερμής μετά από κάποιες ευκαιρίες που δημιούργησε, ευτύχησε να σημειώσει και δεύτερο τέρμα με τον Μασίνουα, ο οποίος βρήκε το δρόμο προς τα αντίπαλα δίκτυα για δεύτερη φορά στο 64ο λεπτό.

Η Αναγέννηση που είχε πολύ καλή απόδοση σε αρκετά μεγάλο διάστημα στον αγώνα, μείωσε στο σκορ στο 81′ με τον Φουρτάδο. Ο επιθετικός των γηπεδούχων σκόραρε από το σημείο του πέναλτι, αφού λίγο νωρίτερα ανατράπηκε από τον Νουρεντινόσκι.

Το τελικό 2-2 σημείωσε ένας πρώην παίκτης του Ερμή. Ο λόγος για τον Μπριτζίτο, ο οποίος στο 84ο λεπτό βρήκε το δρόμο προς τα αντίπαλα δίκτυα με σουτ από το ύψος της περιοχής.

Αναγέννηση: Μάστρου, Αναστασίου, Ντιαλό, Ευθυμίου, Φωτίου (76’ Χατζηγιαννακού), Βλασσόπουλος, Χριστοδούλου (64’ Νατσιόπουλος), Θεράποντος, Μπριτζίτο, Βέσλεμ, Φουρτάδο (91’ Ράτκοβιτς).

Ερμής: Νουρεντινόφσκι, Χριστόφ, Χριστοφή, Μπενγκά, Ντε Βρίσε, Λίλλης (34’ Μπάουμαν), Μαϊσουράτζε (66’ Αρτάμπε), Μαρτίνιουκ, Ντε Μέλο, Μασίνουα, Ντομινίκ (82’ Αλμπα)