Η παρουσία των διεθνών της Ομόνοιας

Η Ομόνοια έκανε αναφορά στους επτά διεθνείς ποδοσφαιριστές της ομάδας, οι οποίοι αναμένεται να επιστρέψουν σήμερα στις προπονήσεις. Το σχετικό δημοσίευμα στην επίσημη ιστοσελίδα της ομάδας, αναφέρει: «Επτά ποδοσφαιριστές μας είχαν υποχρεώσεις με την Εθνική τους τις προηγούμενες ημέρες. Δύο 90λεπτα στους αγώνες της Εθνικής Ουγγαρίας κόντρα σε Τουρκία και Ρωσία, κατέγραψε ο Άνταμ Λανγκ. Οι Ούγγροι επικράτησαν 0-1 της Τουρκίας, ενώ έχασαν 2-3 από τη Ρωσία.

Ως βασικός κόντρα στο Ισραήλ αγωνίστηκε ο Μίχαλ Ντούρις. Μάλιστα ο επιθετικός της ομάδας μας πέτυχε το μοναδικό γκολ της Εθνικής Σλοβακίας στην εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1.

Στο παιχνίδι της Εθνικής μας με το Μαυροβούνιο οι Κυριακίδης και Κούσουλος αγωνίστηκαν για 90 λεπτά. Ο Τζιωνής έπαιξε μέχρι το 85’, ενώ ο Λοΐζου πέρασε στο 64’ ως αλλαγή. Στον αγώνα με το Αζερμπαϊτζάν οι Κυριακίδης και Τζιωνής αγωνίστηκαν καθ’ όλη τη διάρκεια, ενώ ο Λοΐζου πέρασε στο παιχνίδι στο 57’. Στο ίδιο λεπτό ο Κούσουλος, που είχε ξεκινήσει στο αρχικό σχήμα, έγινε αλλαγή. Η Κύπρος έχασε 0-2 από το Μαυροβούνιο και 0-1 από το Αζερμπαϊτζάν.

Για 90 λεπτά στον αγώνα της Εθνικής Ελπίδων κόντρα στην Πορτογαλία αγωνίστηκε ο Νικόλας Παναγιώτου. Η Κύπρος γνώρισε την ήττα με 0-4».