Iσοφαρίστηκε στο τελευταίο δευτερόλεπτο η Εθνική Νέων από την Τουρκία

Η νίκη χάθηκε στο τελευταίο δευτερόλεπτο (90+6) των καθυστερήσεων για την Εθνική μας ομάδα των Νέων. Η Κύπρος ήταν μπροστά στο σκορ με 2-1 όμως στην τελευταία φάση του αγώνα ισοφάρισε σε 2-2.

Η Εθνική μας παρουσίασε πολύ καλό πρόσωπο και η σημερινή της παρουσία άξιζε να επιβραβευτεί με νικηφόρο αποτέλεσμα.

Σε εξέλιξη από τις 18:15 ο αγώνας της Εθνικής μας ομάδας Νέων με την Τουρκία για τον Elite round.

Τελικό αποτέλεσμα 2-2

Το κείμενο ανανεώνεται

Ο αγώνας διεξάγεται στο γήπεδο της Ζιλ Βιθέντε.

Με αρκετές αλλαγές η ομάδα μας σε σχέση με τους προηγούμενους δύο αγώνες με Πορτογαλία και Σκοτία.

Καλή η παρουσία από τους διεθνείς μας στο πρώτο ημίχρονο. Με καλή οργάνωση μεσοαμυντικά και με δραστηριότητα στον επιθετικό τομέα, κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 14΄με το Νικόλα Παναγιώτου. Πρώτο γκολ για την Εθνική μας στη διοργάνωση.

Η Τουρκία στο 31′ ισοφάρισε σε 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Εθνική μας μπήκε δυνατά και κυνήγησε εκ νέου το προβάδισμα.

Στο 62′ μετά από εκτέλεση φάουλ του Ιωάννη Κωστή, ο Ανδρέας Κατσαντώνης έδωσε προβάδισμα για την Εθνική μας (2-1).

Κύπρος: Πιττάτζιης, Σεργίου, Νικολάου, Κυπριανού, Σιέλης, Κωστή, Ιωάννου (88′ Τζιωνή), Παναγιώτου, Ράσπας (88′ Λουκά), Κατσαντώνης (66′ Σωτηρίου), Ηλία (82′ Γερολέμου).

Χορηγός της Εθνικής Νέων, είναι τα Ελληνικά Πετρέλαια ΕΚΟ.

Το σκηνικό στον όμιλο μας

1η αγωνιστική
Πορτογαλία – Κύπρος…3-0 (53’, 68’, 77’ Νέτο)
Σκοτία – Τουρκία…3-1 (7’ Rudden Zak, 52’ Deas Robbie, 87’ Burroughs Jack Stephen / 45’ αυτογκόλ Houston Jordan)