Ισοπαλία και στη Λεμεσό

Τρίτο παιχνίδι στο πρωτάθλημα   και αυτό με ισόπαλο αποτέλεσμα. Μετά τα ματς ΑΠΟΕΛ-Καρμιώτισσα και Πάφος-Ομόνοια, δεν ανέδειξε νικητή ούτε η αναμέτρηση ανάμεσα στον Απόλλωνα και την Δόξα. Η διαφορά είναι ότι αυτό το ματς έληξε ισόπαλο 1-1 και όχι 2-2 όπως τα άλλα δύο. Η ουσία είναι ότι οι δύο ομάδες πήραν από έναν βαθμό.

Η Δόξα ήταν αυτή που κατάφερε να ανοίξει το σκορ με ένα γκολ τυχερό καθώς έκανε γκέλα ολκής ο Μολ σε ένα φάουλ του Εγγλέζου από πολύ μακριά. Ενώ φάνηκε ότι έλεγχε την μπάλα του έφυγε μέσα από τα χέρια και κατέληξε στα δίχτυα στο 34΄.

Ο Απόλλωνας έβαλε πίεση στην επανάληψη και η πίεση αυτή απέφερε καρπούς. Ο Ντιγκινί έκανε την μπαλιά από αριστερά στο 55΄ και Νταμπό με κεφαλιά κάρφωσε την μπάλα στα δίχτυα του Σισκόφσκι. Ένα λεπτό νωρίτερα ο Καλό έχασε τεράστια ευκαιρία για το 2-0 αλλά στην εξέλιξη της φάσης ήρθε το 1-1, έτσι είναι το ποδόσφαιρο.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Σ.Αυγουστή): Μολ, Πέδρο (11΄ Φιλιώτης), Βασιλείου (17΄ Σάλαι) , Ρομπέρζ, Γιούστε, Σακέτι, Ντένιτς, Ψύχας (Ματέι), Πίττας, Ντιγκινί, Νταμπό

ΔΟΞΑ (Κ.Σακκάς): Σισκόφσκι, Εγγλέζου, Μπόλιεβιτς (63΄ Λουίς Κάρλος), Μουκτάρης, Ολιβέιρα, Οικονομίδης, Χριστοφή, Καλό (59΄ Μέσκα), Τραϊτσέφκι (86΄ Πάντιτς), Μιντίκκης, Σαντίκ

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Σακέτι, Ρομπέρζ/Τραϊτσέφσκι, Σαντίκ

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Κυριάκος Χριστοδούλου (Μάριος Δημητριάδης – Ευαγόρας Ευαγόρου)