Ισόπαλοι Αλκή και ΑΣΙΛ

Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η 7η αγωνιστική στην β΄ κατηγορία. Για τον α΄ όμιλο Αλκή και ΑΣΙΛ έμειναν στο ισόπαλο 1-1 μετά από ένα καλό πρώτο ημίχρονο όπου μπήκαν και τα δυο γκολ και ένα μέτριο δεύτερο.

Στο 12΄ κέρδισε πέναλτι ο Ναρντίνι μετά από μαρκάρισμα του Αγγελόπουλου και ένα λεπτό αργότερα ο Τόρες το μετέτρεψε σε γκολ αφιερώνοντας το στον άτυχο Κώστα Χαραλάμπους που τραυματίστηκε σοβαρά την περασμένη αγωνιστική.

Στο 16΄ ο Φίλγκεϊτ ισοφάρισε και το παιχνίδι… άρχισε ξανά. Ομως  τέλειωσε με αυτό το σκορ.

ΑΛΚΗ : Σπόλιαριτς, Γιαννούτσος, Βασιλείου, Τόρες, Σιγκουέιρα (72΄ Ρεγκάκος), Σ.Κωνσταντίνου, Ντε Πάουλα (46΄ Μανώλη), Φότι, Ναρντίνι, Μποτσίνο, Καραγιάννης (56΄ Μουνιόζ)
ΑΣΙΛ : Καραδαής, Ηιόπουλος, Αγγελόπουλος, Ορτέγα, Αμεσάν (68΄ Μακρής), Φίλγκειτ (84΄ Άδωνη), Δημητρίου (73΄ Χαρή), Καπαρτής, Νικολάου, Χατζηπασχάλης, Γκονζάλες

Συμβιβασμός μεταξύ Ατλαντα και Ορφέα

Ισόπαλο 0-0 έληξε το παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ ανάμεσα στον Ορφέα και τον Άτλα.