Ισπανία: Δώρο στη Σεβίλλη

Η Βιγιαρεάλ έμεινε στο 0-0 εκτός έδρας απέναντι στην Αλμερία και πλέον κινδυνεύει να χάσει έδαφος στο βαθμολογικό πίνακα σε περίπτωση νίκης της Σεβίλλης.

Οι Σεβιγιάνοι υποδέχονται την Έλτσε και έχουν μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να περάσουν στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αποδεχόμενοι το δώρο της Βιγιαρεάλ.

Το «κίτρινο υποβρύχιο» ήταν αρκετά κακό στο πρώτο ματς του σημερινού προγράμματος του Ισπανικού Πρωταθλήματος με την Αλμερία, Δεν δημιούργησε καλές ευκαιρίες για γκολ ούτε στο διάστημα που έπαιζε με αριθμητικό πλεονέκτημα.

Στο 40ο λεπτό ο Ντος Σάντος αποβλήθηκε από το παιχνίδι με την Αλμερία να βρίσκεται σε δύσκολη θέση. Ωστόσο στο 55ο λεπτό ο Κόστα αντίκρισε –και αυτός- την κόκκινη κάρτα του διαιτητή.

Το κακό θέαμα και από τις δύο ομάδες συνεχίστηκε μέχρι το τέλος του αγώνα.

* Μάλαγα-Κόρδοβα 2-0