Κύπελλο Αγγλίας: Κάζο για την Λέστερ

Βόμβα… μεγατόνων στο Κύπελλο Αγγλίας! Η Νιούπορτ που αγωνίζεται στην τέταρτη τη τάξει κατηγορία του αγγλικού πρωταθλήματος έβγαλε… νοκ-άουτ την Λέστερ από τον θεσμό, επικρατώντας με 2-1!

Το ματς δεν ξεκίνησε καθόλου καλά για τις «αλεπούδες», που βρέθηκαν με την συμπλήρωση δέκα λεπτών με την πλάτη στον τοίχο χάρη σε γκολ του Τζαμίλ Ματ! Οι παίκτες του Κλοντ Πιέλ έβγαλαν αντίδραση, πίεσαν και έφτιαξαν πάνω από 20 τελικές, βρίσκοντας εν τέλει τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 82ο λεπτό με τον Γκεζάλ!

Η χαρά τους, όμως, κράτησε μόλις τρία λεπτά καθώς ο Άρνολντ με εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-1, στέλνοντας την Νιούπορτ στην τέταρτη φάση του Κυπέλλου και… σπίτι της την Λέστερ!