Με τορπίλλη Φάνου(vid)

Με την γκολάρα του Φάνου Κατελάρη στο 70΄ η Ομόνοια νίκησε 1-0 την ΑΕΚ στο ΓΣΠ, και την πλησίασε στον έναν βαθμό

Η  Ομόνοια  ήταν καλύτερη, κέρδισε δίκαια και πιστοποίησε την άνοδο της.

Η Ομόνοια μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και προσπάθησε να αιφνιδιάσει την ΑΕΚ. ΜΕ την πάροδο του χρόνου η ομάδα της Λάρνακας κέρδισε μέτρα και είχε τις δικές της φάσεις. Μετά το 15λεπτο μέχρι και το ημίωρο ουσιαστικά ήταν ένα… νεκρό διάστημα, με τον ρυθμό να πέφτει κατακόρυφα. Το τελευταίο 15λεπτο ανήκε αποκλειστικά στην ΑΕΚ η οποία είχε ευκαιρίες να πάρει προβάδισμα αλλά βρήκε μπροστά της τον Μεχίας.

Στην επανάληψη    η Ομόνοια κέρδισε μέτρα και ήταν καλύτερη στο γήπεδο και κατάφερε να ανοίξει το σκορ με την γκολάρα του Φάνου Κατελάρη στο 70΄.Εξαπέλυσε  τορπίλλη και έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Τόνιο.

Άργησε να αντιδράσει η ΑΕΚ, προσπάθησε στο φινάλε αλλά δεν κατάφερε να φύγει με κέρδος από το ΓΣΠ.

ΟΜΟΝΟΙΑ (Γ.Αναστασίου): Μεχίας, Κούσουλος, Βύντρα, Λόρα, Λόπες, Κατελάρης, Γκόμες, Σοάρες (53΄ Τζιωνής), Μόντες (84΄ Λοέ), Ζίβετς (69΄ Κολοβός), Ντάρμπισαϊαρ

ΑΕΚ (Α.Ιραόλα): Τόνιο, Ιγκόρ, Γκαρσία (52΄ Ρουσιάς), Τρουγιόλς, Καταλά, Γκονζάλες, Λαμπάν (76΄ Κ.Αναστασίου), Ακοράν, Λαρένα (82΄ Κωνσταντίνου), Φλοριάν, Τέτε

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Βύντρα (3η), Κούσουλος/ Ιγκόρ, Γκαρσία (3η), Λαμπάν, Ακοράν (3η), Κωνσταντίνου

ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ: 3,016
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Χρυσοβαλάντης Θεουλή (Ν. Καλησπέρας, Κ. Κυριάκου)