Μεγάλη νίκη με 6-2 του Ολυμπιακού επί της Δόξας

Στην 13η αγωνιστική μπήκε σήμερα το Πρωτάθλημα Cyta με τον Ολυμπιακό να πετυχαίνει μεγάλη νίκη.

Επικράτησε στο Μακάρειο Στάδιο με 6-2 της Δόξας Κατωκοπιάς και έφτασε στους δεκαπέντε βαθμούς.

Σύμφωνα με την ΚΟΠ, η Δόξα άνοιξε το σκορ στο 2ο λεπτό με τον Μάρκο Χαραλάμπους και ο Ολυμπιακός ισοφάρισε στο 6ο λεπτό με τον Ζαχαρίου, αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου 1-1.

Στο 56ο λεπτό ο Κωνσταντίνος Σωτηρίου με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα στον Ολυμπιακό και στο 63ο λεπτό ο Βασίλης Παπαφώτης με ωραίο σουτ ισοφάρισε σε 2-2.

Στο 65ο λεπτό ο Αγιτέ με κεφαλιά έδωσε εκ νέου προβάδισμα (3-2) στον Ολυμπιακό και στο 80ο λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής πέτυχε το 4-2.

Στο 86ο λεπτό ο Αγιτέ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-2 για τον Ολυμπιακό και στο 89ο με πέναλτι ο Κίκο διαμόρφωσε το 6-2.

Η Δόξα Κατωκοπιάς μετά την ήττα της έμεινε στην τελευταία θέση με έξι βαθμούς.