Νίκησε εύκολα όπως αναμενόταν η ΑΕΚ

Χωρίς να δυσκολευτεί η ΑΕΚ, όπως αναμενόταν νίκησε τον Εθνικό με 6-1. Σοβαρή από την αρχή μέχρι το τέλος η ομάδα της Λάρνακας, έκανε υγιεινό περίπατο.

Ο Λαρένα από πολύ νωρίς (8’) έβαλε την ομάδα της Λάρνακας μπροστά στο σκορ για να έρθουν οι Τομάς (27’) και Τρισκόφκσι (45+1’) να κάνουν το 3-0 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, η ΑΕΚ όμως συνέχισε να είναι καλύτερη και σημνείωσε άλλα τρία τέρματα με τους Τομάς (59’), Τρισκόφκσι (71’) και Μαλόκου στο 81’. Ο Εθνικός το μόνο που κατέφερε ήταν να σκοράρει με τον Α. Ηλία στο 85’ και να γράψει το τελικό 6-1.

ΑΕΚ: Πάμπλο, Νέλσον, Αντωνιάδης, Πάνκοφ, Μοΐσοφ, Λαρένα, Τομάς (61′ Ρουσιάς), Κάσες, Τέτε (66′ Σόρια), Τρισκόφσκι (75′ Μαλόκου), Γιάννου

ΕΘΝΙΚΟΣ: Μπογκατίνοφ (46′ Αναστάση), Ρόγκατς, Κκονέ, Χαραλάμπους, Κουσιάππα, Α.Ηλία, Παπαγεωργίου, Ιωάννου, Κάστρο (75′ Ελζέϊν), Αρέστη, Μελάς (84′ Χάτζιαρος)