Ο Λοΐζου πείσμωσε και δίνει απαντήσεις με την ΑΕΛ

Ο απρόσμενος αποκλεισμός του Λοΐζου Λοΐζου από την αποστολή της Εθνικής Κύπρου είναι το βασικότερο θέμα συζήτησης στα ομονοιάτικα στέκια τις τελευταίες ώρες. Επισκίασε και το προβάδισμα πρόκρισης των «πράσινων» στα ημιτελικά του Κυπέλλου με το 1-1 στο Τσίρειο απέναντι στην ΑΕΛ.

Η μη κλήση του Κύπριου μέσου αιφνιδίασε άπαντες. Γιατί μπορεί να διέρχεται φάση ντεφορμαρίσματος, αλλά έχει καταθέσει τα διαπιστευτήριά του και το ταλέντο του δεν μπορεί να αμφισβητείται. Ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Νίκος Κωστένογλου, δέχεται έντονη κριτική για την απόφασή του να μην συμπεριλάβει τον άσο της Ομόνοιας στις κλήσεις για τα παιχνίδια με την Εσθονία και τα πυρά δεν είναι μόνο «πράσινα».

Ο 18χρονος άσος πείσμωσε και θέλει να δώσει απαντήσεις. Θέλει να περάσει στην… αντεπίθεση και να θυμίσει γιατί συγκέντρωσε πάνω του όλα τα βλέμματα πριν καν ενηλικιωθεί και γιατί υποχρέωσε την Μπριζ να τον φλερτάρει ένα ολόκληρο καλοκαίρι, αν και τελικά το φλερτ δεν κατέληξε σε γάμο. Για τον αποκλεισμό του Λοΐζου από την Εθνική Κύπρου μίλησαν πρωί. Τώρα θέλει να μιλήσει ο ίδιος. Στο γήπεδο.

Αρχής γενομένης από το (νέο) παιχνίδι με την ΑΕΛ, για τα πλέι οφ του πρωταθλήματος, αγώνας που γίνεται και πάλι στο Τσίρειο. Το ενδεχόμενο να σκοράρει ο Λοΐζου δίνει 4.35 στον Stoiximan, ενώ το ενδεχόμενο να πετύχει το πρώτο γκολ του ντέρμπι έχει απόδοση 10.25. Γκολ του Λοΐζου και νίκη της Ομόνοιας με απόδοση 6.00, πρώτο γκολ του Λοΐζου και νίκη της Ομόνοιας με απόδοση 12.00. Το ενδεχόμενο να σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο δίνει 7.60 στον Stoiximan και το ενδεχόμενο να σκοράρει στο δεύτερο ημίχρονο δίνει 6.20.