Ο Σαντίκ και το βιολί του

Ο Μπεράτ Σαντίκ κρατά την Δόξα από το χέρι και την οδηγεί εκ του ασφαλούς. Αυτός είχε τον τελευταίο λόγο στο Μακάρειο καθώς στο 90+1 βρέθηκε στην κατάλληλη θέση την κατάλληλη στιγμή, έστειλε την μπάλα στα δίκτυα και χάρισε μεγάλη νίκη στην ομάδα του με 2-1 επί της Ένωσης.

Στο πρώτο ημίχρονο η Ένωση ήταν καταφανώς ανώτερη, δεν έβαλε γκολ και στο τέλος… τιμωρήθηκε. Στο 52΄ ο Μαισουράτζε έκανε χέρι και ο Σαντίκ δεν αστόχησε από την άσπρη βούλα για να κάνει το 1-0. Στο 72΄ η Ένωση ισοφάρισε με τον Ρόου ο οποίος έσπρωξε την μπάλα στα δίκτυα ενώ αυτή ήταν στα χέρια του Γκρεμσλ. Ο διαιτητής Κωνσταντίνου έπρεπε να το ακυρώσει, δεν το έκανε και οι δύο ομάδες πορεύθηκαν με το 1-1.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων   μετά από μονομαχίες στην περιοχή της Ένωσης η μπάλα έφτασε στον Σαντίκ ο οποίος έκανε πολύ καλά την δουλειά του   και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα και χάρισε την τρίτη συνεχόμενη νίκη στην Δόξα.

ΔΟΞΑ (Λ.Χατζηλούκας): Γκρεμσλ, Περέιρα, Ευσταθίου, Μουκτάρης, Μιτρέα, Μπόλιεβιτς, Ασαμόα, Ζατλ (70΄ Τίνκου), Χατζηβασίλη (61΄ Λουίς Κάρλος), Παπαφώτης (85΄ Παβλόφ), Σαντίκ.

ΕΝΩΣΗ (Α.Πάους): Κλέιμαν, Κυριάκου, Αγγελή, Ολίβα, Αμπαρτζουμιάν Ριέρα, Ενόχ (70΄ Ρόου), Μμαισουράτζε, Ζάρατε, Πίττας (86΄ Πίττας), Ρασμούσεν (86΄ Σερμπάκοφ)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ασαμόα, Μιτρέα/ Ριέρα, Μαισουράτζε, Κυριάκου

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Α. Κωνσταντίνου (Στ. Νικήτα, Χ. Ξενοφώντος)