Ολυμπιακός vs Κράσνονταρ 4-0: Τα στιγμιότυπα της μαγικής βραδιάς (video)

Μία από τις πιο εμφατικές ευρωπαϊκές βραδιές της ιστορίας του έζησε το βράδυ της Τετάρτης ο Ολυμπιακός.

Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς διέλυσε την Κράσνονταρ με 4-0 στο «Καραϊσκάκης» στο πρώτο ματς για τα πλέι οφ του Champions League και πλέον βρίσκεται με την πρόκριση στους ομίλους!

Γκερέρο στο 30’ , Ραντζέλοβιτς στο 78’ και τα 86’ και Ποντένσε στο 89’ ήταν οι σκόρερ των Πειραιωτών που προκάλεσαν «ντελίριο» ενθουσιασμού στους οπαδούς τους που κατέκλυσαν το φαληρικό στάδιο.

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο 30’ με τον Γκερέρο. Ο Ποντένσε έκλεψε την μπάλα, την έδωσε στον Μασούρα κι εκείνος στον Γκερέρο ο οποίος με ωραία κίνηση ξεμαρκαρίστηκε και σούταρε για να δει την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα!

Τα υπόλοιπα τρία τέρματα ήρθαν στο δεύτερο μέρος. Στο 78’ ο Ραντζέλοβιτς έκανε το 2-0 για τον Ολυμπιακό με ωραίο σουτ ύστερα από ασίστ του Βαλμπουενά!

Σε μόλις οκτώ λεπτά ο Ραντζέλοβιτς πετύχαινε και δεύττερο προσωπικά τέρμα, καθώς λίγο μετά την είσοδό του στο ματς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0!

Το… κερασάκι στην ερυθρόλευκη τούρτα έβαλε στο 89’ ο Ποντένσε με όμορφο ψιλοκρεμαστό σουτ «γράφοντας» το εκκωφαντικό 4-0 για τον Ολυμπιακό!

Εξάλλου, να πούμε ότι Ποντένσε και Βαλμπουενά έχασαν από μία μεγάλη ευκαιρία στο 44′ και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου!

Τέλος να σημειώσουμε ότι σεε μια περίπτωση πέναλτι, ο Ντελ Θέρο Γκράντε χρησιμοποίησε για πρώτη φορά στο ματς το VAR!