Παρουσιάστηκε βελτιωμένη η Ομόνοια στο δεύτερο της φιλικό επί Πολωνικού εδάφους. Οι «πράσινοι» έχασαν 2-1 από την Άρκα Γκντίνια σε ένα δυνατό φιλικό τεστ το οποίο διεξήχθη σε τρία ημίχρονα των 30 λεπτών το κάθε ένα .

Η Ομόνοια κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο 24΄ όταν ο Γκόμεθ εκτέλεσε κόρνερ και στο δεύτερο δοκάρι με κεφαλιά ο Λούφτνερ άνοιξε το σκορ. Δύο λεπτά αργότερα στο 26΄ η Άρκα Γκντίνια ισοφάρισε με πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Γιάννης Κούσουλος. Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στο 82΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ των Πολωνών.

Ομόνοια: Κυριακίδης (61΄ Νικολάου), Λούφτνερ (61΄ Κακουλλής), Κούσουλος, Περέιρα (45΄ Μαυρίας), Μανρίκε (79΄ Λοίζου), Γκόμεθ (72΄ Κατελάρης), Γκόμες (44΄ Λανγκ), Ραμίρεζ (79΄ Χαραλάμπους), Τιάγκο (73΄ Άλβες), Χριστοφή (45΄ Μόντες), Νταρμπισάιαρ (61΄ Παναγιώτου).
Άρκα: Κρζέπις, Όλσικ, Μάγχομα, Μαριτς, Βάσικ, Ναλεπά, Κοπσίνσκι, Λος, Σβιγιάνοβιτς, Μλίνσκι, Σερράρενς.