Πρώτο τρίποντο… επιβλητικό

Η Πάφος καταφανώς ανώτερη του Άρη, με συνοπτικές διαδικασίες πήρε το πρώτο τρίποντο για φέτος νικώντας με 3-0.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν από νωρίς τις προθέσεις τους, αφού πριν το πρώτο γκολ του Γκελασβίλι στο τέλος του ημιχρόνου, οι παίκτες της είχαν ήδη βρει δύο φορές το δοκάρι.

Ο Άρης είχε ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η εμφάνιση του στο δεύτερο ήταν κακή.Το 3-0 διαμόρφωσαν οι Μάατσι και Νταμάχου (πέναλτι), στο 51’ και 82΄’ λεπτό αντίστοιχα.

Πάφος: Κβασκβάτζε, Μάρκες, Αλαμπί, Γκριγκλάβα, Ιωάννου, Νταμάχου, Γκρίκετς, Γκριγκαλασβίλι, Μάατσι, Δημοσθένους, Γκελασβίλι
Άρης: Λοΐζου, Χριστοφόρου, Μποργκ, Θεοφίλου, Ευσταθίου, Παναγή, Αουρέλιο, Αντωνίου, Μαραγκουδάκης, Μπαγκούρα, Πούλπο
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Κάρλος Μάρκες 42′ / Ευσταθίου 25′
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ν. Νεοφύτου Σ.Βίκτωρος, Αγγ. Κυριάκου