Σαρωτική η Μπάγερν

Πάρτι πρόκρισης μέσα στο Μόναχο για την Μπάγερν. Οι Βαυαροί κέρδισαν την Τσέλσι με 4-1 και καθάρισαν εύκολα καθώς είχαν επικρατήσει και στο Λονδίνο με 3-0. Την Μπαρτσελόνα θα βρουν στα προημιτελικά οι Γερμανοί.

Στο 8ο λεπτό ο Καμπαγιέρο ανέτρεψε τον Λεβαντόφσκι, ο ρέφερι έδωσε το πέναλτι και ο Πολωνός εκτέλεσε άψογα για το 1-0. Στο 14ο λεπτό, ο Μίλερ έκανε το σουτ με την μπάλα να περνά λίγο έξω και στο 24’ ο Λεβαντόφσκι άνοιξε δεξιά στον Πέρισιτς κι εκείνος από κοντά πλάσαρε για το 2-0 ενώ ο Χάντσον Οντόι σκόραρε στο 28′ με το γκολ να ακυρώνετε

Στο 31ο λεπτό το σουτ του Γκνάμπρι πέρασε λίγο έξω, ενώ στο 44’ ο Έμερσον έκανε το γύρισμα από αριστερά, ο Νόιερ δεν έδιωξε σωστά και ο Έιμπραχαμ από κοντά πλάσαρε για το 2-1.

Στο 49ο λεπτό, ο Μάουντ πάτησε περιοχή από αριστερά αλλά πλάσαρε πάνω στον Νόιερ και στο 54’ ο Ντέιβις κόπηκε από τον Ζουμά.

Στο 61’ ο Ντέιβις έβγαλε τη σέντρα από αριστερά αλλά ο Μίλερ δεν μπόρεσε να σκοράρει από κοντά, ενώ στο 69’ ο Καμπαγιέρο μπλόκαρε την καρφωτή κεφαλιά του Αλάμπα. Στο 73’ το σουτ του Κοουτίνιο έφυγε λίγο έξω όπως κι εκείνο του Τζέιμς στο επόμενο λεπτό και στο 76’ ο Λεβαντόφσκι σέντραρε από αριστερά και ο Τολισό εξ επαφής πλάσαρε στην κίνηση για το 3-1.

Και μάλιστα στο 84ο λεπτό μετά από κόρνερ, ο Λεβαντόφσκι έκανε το 4-1 με κεφαλιά μετά από σέντρα του Οντριοθόλα από δεξιά.

ΜΠΑΓΕΡΝ: Νόιερ, Μπόατενγκ (64’ Ζίλε), Κίμιχ (73’ Οντριοθόλα), Αλάμπα, Ντέιβις, Γκορέτσκα, Τιάγκο (73’ Τολισό), Γκνάμπρι (81’ Χάβι Μαρτίνεθ), Μίλερ, Πέρισιτς (64’ Κοουτίνιο), Λεβαντόφσκι

ΤΣΕΛΣΙ: Καμπαγιέρο, Έμερσον, Κρίστενσεν, Τζέιμς, Ζουμά, Καντέ, Κόβασιτς, Μπάρκλεϊ, Χάντσον Οντόι, Μάουντ, Έιμπραχαμ (81’ Ζιρού)