“Θα μιλήσουμε με τον πρόεδρο και την διοίκηση…”

Ο προπονητής της Ομόνοιας Πάμπος Χριστοδούλου δήλωσε ότι η νύχτα δεν είναι η καλύτερη και ζήτησε συγνώμη από τον κόσμο αμέσως μετά την ήττα με 5-0 από την ΑΕΚ στη Λάρνακα.

Αναλυτικά: “Συγχαρητήρια στην ΑΕΚ. Για εμάς είναι ένα βαρύ σκορ και για την Ομόνοια και για μένα. Ξεκινήσαμε πολύ καλύτερα και με την πρώτη ευκαιρία η ΑΕΚ σκόραρε. Μετά κρατούσαμε τη μπάλα και βγήκαμε μπροστά όμως μετά από μια στατική φάση δεχθήκαμε και το δεύτερο γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο στα πρώτα 25-30 λεπτά η Ομόνοια κυριάρχησε, έχασε ευκαιρίες αλλά δυστυχώς στα τελευταία λεπτά ότι έκανε η ΑΕΚ της έβγαινε και δεχθήκαμε ένα βαρύ σκορ. Ένα μεγάλο συγνώμη στον κόσμο γιατί είναι ένα βαρύ σκορ. Εγώ προσωπικά αναλαμβάνω τις ευθύνες μου. Σίγουρα η νύχτα απόψε δεν θα είναι η καλύτερη για εμάς και αύριο με πιο καθαρό μυαλό θα μιλήσουμε με τον πρόεδρο και την διοίκηση και να δούμε ποιό είναι το καλύτερο για την Ομόνοια”.

Για την ευθύνη: “Είναι σκέψη δική μου και της διοίκησης. Αυτά είναι προσωπικά. Οτιδήποτε λεχθεί και γίνει θα μαθευτεί αύριο. Αυτά είναι σκέψεις δικές μου και του προέδρου”.