Τρομερή ανατροπή της Παρί Σεν Ζερμέν

Με δύο γκολ στο 90ό και το 90+2’ η Παρί Σεν Ζερμέν ανέτρεψε τα δεδομένα στο παιχνίδι με την Αταλάντα και πήρε την πρόκριση στην ημιτελική φάση του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η Αταλάντα έπαιξε στα ίσα την μεγάλη της αντίπαλο και κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με ωραίο σουτ του Πάσαλιτς στο 27ο λεπτό. Η Παρί ήθελε να αντιδράσει αλλά έδειχνε να μην μπορεί. Και όλα αυτά μέχρι να φτάσουμε στο 90ό λεπτό.

Τότε έγινε το 1-1 με τον Μαρκίνιος και δύο λεπτά αργότερα ο Τσούπο Μόντινγκ εκμεταλλεύτηκε την ωραία συνεργασία Νεϊμάρ-Εμπαμπέ και από πάσα του Γάλλου έκανε το 2-1 με προβολή.

Με αυτό τον τρόπο η ομάδα του Τόμας Τούχελ πήρε την πρόκριση και περιμένει απόψε στις 22:00 να μάθει τον αντίπαλό της. Θα προκύψει από τον αγώνα Λειψία-Ατλέτικο Μαδρίτης.

Αταλάντα: Σπορτιέλο, Ντζιμσίτι, Καλδάρα, Τολόι, Γκοζάν, Φρόιλερ, ντε Ρουν, Χάτεμποερ, Πάσαλιτς, Γκόμεζ, Ζαπάτα

Παρί: Νάβας, Κέρερ, Τιάγκο Σίλβα, Κιμπεπέ, Μπερνάτ, Ερέρα, Μαρκίνιος, Γκουέιγ, Σαράμπια, Ικάρντι, Νεϊμάρ