Β΄ Κατηγορία: Η Αναγέννηση πήρε θέση στο πρώτο γκρουπ

Το 1-0 στο Μακάρειο μεταξύ του Διγενή με τον Ακρίτα για τον Β’ όμιλο, δεν ήταν αρκετό για να δώσει το εισιτήριο για το γκρουπ ανόδου στην ομάδα της Μόρφου. Σε ένα παιχνίδι όπου  με την ομάδα του Διγενή να προσπαθεί στο τέλος για να φτάσει στο γκολ, το πέτυχε με τον Μάξουελ στο 67’ αλλά… η Αναγέννηση κέρδισε τον Οθέλλο στην Δερύνεια με 2-0 χάρη στα γκολ των Χαραλάμπους(23’) και Ράνου(90’), καταλαμβάνοντας το 8ο και τελευταίο εισιτήριο για το γκρουπ ανόδου. Ο Ονήσιλος έμεινε στο 0-0 εκτός έδρας με τον Π.Ο. Ξυλοτύμπου.

Για τον Α’ όμιλο, ο ΑΣΙΛ κέρδισε με 2-1 την Αλκή, σκορ που διαμορφώθηκε από το α’ ημίχρονο. Ο Άδωνη στο 7’ έδωσε προβάδισμα στην ομάδα της Λύσης, όμως 10 λεπτά αργότερα σκόραρε… σε λάθος εστία με την Αλκή να ισοφαρίζει. Στο 23’ ο Σολάρι διαμόρφωσε το τελικό, όπως αποδείχθηκε, αποτέλεσμα.

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΣΙΛ – ΑΛΚΗ 2-1 (7′ Άδωνη, 23′ Σολάρι πέν. / 17′ Άδωνη αυτ.)

ΠΟ ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ – ΟΝΗΣΙΛΟΣ 0-0
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ – ΟΘΕΛΛΟΣ 2-0 (23′ Χαραλάμπους, 90′ Ράνος)

ΓΕΝΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Η Αναγέννηση κατέλαβε το τελευταίο εισιτήριο για το γκρουπ ανόδου. Η βαθμολογία διαμορφώνεται πλέον ως εξής για το γκρουπ, όπου οι 8 ομάδες θα διεκδικήσουν την άνοδο στην α’ κατηγορία:

1. ΕΡΜΗΣ 14 31-8 19
2. ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 14 25-16 15
3. ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ 14 20-12 14
4. ΑΡΗΣ 14 24-10 14
5. ΑΣΙΛ 14 22-13 14
6. ΟΝΗΣΙΛΟΣ 14 24-14 13
7. ΟΘΕΛΛΟΣ 14 21-15 11
8. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 14 12-13 8