Β’ Κατηγορία: Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τον Άρη

Με τον αγώνα στο Τσίρειο Στάδιο μεταξύ του Άρη με την ΠΑΕΕΚ ολοκληρώθηκε σήμερα η 14η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Ο Άρης νίκησε με 2-1 και έφτασε στους 27 βαθμούς, τρεις λιγότερους από τους πρωτοπόρους Εθνικό Άχνας και Ολυμπιακό.

Το σκορ άνοιξε στο 36ο λεπτό ο Μπρίτο και στο 56′ ο Μεδίνα πέτυχε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 87ο λεπτό με γκολ του Μάρκου Στυλιανίδη.

Η σημερινή ήταν η τρίτη συνεχόμενη νίκη για τον Άρη, παρέμεινε στην τελευταία θέση με δώδεκα βαθμούς η ΠΑΕΕΚ.

Επίλεκτη κατηγορία ΣΤΟΚ: Νίκη Ορφέα

Η αναμέτρηση ΑΠΟΝΑ Ανάγυιας – Ορφέας Λευκωσίας (στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής), αναβλήθηκε χθες λόγω μη έγκαιρης προσέλευσης αστυνομικής δύναμης στο γήπεδο και βάσει προκήρυξης, διεξήχθη σήμερα και η ομάδα της Λευκωσίας, πήρε ένα σπουδαίο «διπλό» με 1-0 και ένα «χρυσό τρίποντο» στην προσπάθεια που κάνει για αποφυγή του υποβιβασμού.