Ξέσπασμα και ανατροπή για την Ίντερ

Η Ίντερ επικράτησε της Τορίνο με 3-1 και μάλιστα με ανατροπή, στην αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η 32η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος. Έτσι, ανήλθε στη 2η θέση της βαθμολογίας με 68 βαθμούς, καθώς υπερέχει της Λάτσιο στην ισοβαθμία. Την κούρσα οδηγεί σταθερά η Γιουβέντους (76), ενώ η Αταλάντα συμπληρώνει την πρώτη τετράδα (67). Στον αντίποδα η Τορίνο έμεινε στη 16η θέση με 34 βαθμούς και στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη.

Ο Μπελότι άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους (17’) και άντεξε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, παρά την πίεση που δέχθηκε. Ωστόσο, στο ξεκίνημα της επανάληψης οι «νερατζούρι» ήταν καταιγιστικοί και έκαναν την ανατροπή σε ένα τέταρτο. Ο Γιανγκ ισοφάρισε νωρίς (48’), ο Γοδίν σημείωσε το 2-1 τρία λεπτά αργότερα και ο Μαρτίνες διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 61’.

Σήμερα ανοίγει η αυλαία της 33ης αγωνιστικής, που θα ολοκληρωθεί μεθαύριο Πέμπτη. Το πρόγραμμα: