Έμειναν στο μηδέν

Σε ένα παιχνίδι που πρόσφερε ελάχιστα πράγματα Καρμιώτισσα και ΑΕΖ έμειναν στο 0-0 στο «Αμμόχωστος» για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Από μία μεγάλη ευκαιρία κι ένα ακυρωθέν γκολ είχαν οι δύο ομάδες.

Το πρώτο μέρος της αναμέτρησης δεν πρόσφερε μεγάλες συγκινήσεις. Οι δύο ομάδες δημιούργησαν από μία καλή στιγμή για να σκοράρουν, με τον Έντρικ για λογαριασμό της ΑΕΖ να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι στο 14’ και τον Ταουντούλ να σταματά τα διαδοχικά σουτ των Πάντου και Βαττή στο 34’, στην κορυφαία ευκαιρία των τυπικά γηπεδούχων στο πρώτο 45λεπτο.

Η ΑΕΖ μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο στο δεύτερο μέρος και απείλησε στο πρώτο δεκάλεπτο με δύο στημένα του Αουρέλιο, ενώ ο Πάγκαλος σκόραρε στο 54’ όμως το γκολ ακυρώθηκε σωστά γιατί ο Ελλαδίτης βρισκόταν σε θέση οφ σάιντ.
Για τον ίδιο λόγο ακυρώθηκε γκολ που πέτυχε ο Πόλιανετς στο 75’ (φάνηκε λανθασμένη η υπόδειξη).

Καρμιώτισσα: Καϊρίνος, Χριστοφή, Βοσκανιάν, Κονέ, Γουίλερ, Ταραλίδης, Αντάμοβιτς (57’ Μανογιάν), Βαττής (Πόζογλου), Σταύρου (87’ Αρότσα), Πόλιανετς, Πάντος.
ΑΕΖ: Ταουντούλ, Π. Κυριάκου, Οζίας, Μαμμίδης, Σακελλαρίου, Τσιμόντζι, Αουρέλιο, Έντρικ (84’ Κρασσάς), Παχίπης (57’ Σάσι), Πάγκαλος, Ανδρέου (57’ Πιτταράς).
Κίτρινες: Βαττής, Αντάμοβιτς, Γουίλερ, Σάσι, Χριστοφή / Σακελλαρίου