Κανείς ευχαριστημένος

Στο 0-0 έμειναν Εθνικός και ΕΝΠ στο Δασάκι .Οι δύο ομάδες πρόσεξαν πρώτα να μην δεχτούν γκολ. Ο Μπούντιμιρ στο 3ο λεπτό απείλησε με κεφαλιά, με τον Μπαραμπάτζε να φτιάχνει την ευκαιρία του ημιχρόνου όταν από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα έξω.

Το β’ ημίχρονο ξεκίνησε με καλή φάση από την ομάδα του Παραλιμνίου και πάλι από τον Μπούντιμιρ, το σουτ του όμως απέκρουσε σωτήρια ο Μπογκατίνοφ στην επέμβαση του αγώνα.

Ο Εθνικός στην συνέχεια ανέβασε ρυθμούς και είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και αυτό έφερε και το δοκάρι από τον Κότο Παγιές στο 63ο λεπτό.

Άλλη μια ευκαιρία είχε η Αχνιώτικη ομάδα, όταν ο Κότο Παγιές πέρασε την μπάλα πάνω από τον Σαντίνι, αλλά ο Πιερέττης με υπερένταση έτρεξε και έδιωξε πάνω στην γραμμή.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Μπογκαντίνοφ, Κυριάκου, Έβερτον, Μιράντα, Ατάντα, Αράμπαλ, Πιντσέλι, Πράκερ(Γκριγκαλασβίλι 58′), Ντε Βρίσε(Χατζηβασίλης 72΄), Παγιές, Μπαραμπάτζε(Ντε Πάουλα 82′)
ΕΝΠ:Σαντίνι, Τσιακλής (Πάρπας 46′), Βαλλιάνος, Μπόζοβιτς, Πιερέττης, Μπούκορατς, Μπάουμαν, Κοσμά (Σβόγιτς 46′), Τουγκάρα, Σαλάι, Μπούντιμιρ(Παπαδόπουλος 76′)
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ : Λ. Τράττου (Α. Π. Ανδρέου Π. Γεωργίου)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Χάρης Κυριάκου 23′, Έβερτον 37′(6η), Ατάντα 86′ (8η)/ Κοσμά 26′, Μπούκορατς 29′